Forrest Gump (1994)

Forrest Gump

Český název: Forrest Gump
Originální název: Forrest Gump
Rok: 1994
Žánr: drama, komedie, romantický
Země: USA
Délka filmu: 142 minut
Režie: Robert Zemeckis
Hrají: Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise, Mykelti Williamson, Sally Field, Haley Joel Osment, Peter Dobson, Siobhan Fallon Hogan, Hanna Hall, Brett Rice, Kirk Ward, Kurt Russell, Stephen Bridgewater, Michael Jace, Michael McFall, Joe Alaskey, Sam Anderson, Jacqueline Lovell, Mary Ellen Trainor, Vanessa Roth, Bryan Hanna, Jason McGuire a další.

Popis filmu:
Americký film Forrest Gump je skutečný megafilm! Forrest Gump (Tom Hanks) je hodný upřímný človíček, který měl v životě smůlu. Drží se pravidel své matky, například: „Když se dostaneš do problémů, utíkej!“. Forrest si prošel peklem vietnamské války, následně ho zásahla smrt milované matky. Forrest se spojuje s kamarádkou ze školy Jenny (Robin Wright), kterou vždy miloval, s přítelem z vojny, černochem Bubbou (Mykelti Williamson), poručíkem Danem Taylorem (Gary Sinise), kterému ve Vietnamu zachránil život. Síla je, že Forrest setkává se slavnými osobnostmi, které někdo zavraždí – J. F. Kennedy, J. Lennon. Též mu umírají jeho blízcí…

Zajímavostí je, že Tom Hanks za film odmítl honorář, chtěl „jen“ podíl ze zisku, který činil okolo 40 milionů amerických dolarů.

Nefunguje video? Skopírujte odkaz stránky a nahlaste nám to. Děkujeme.

Forrest Gump

Forrest Gump

Forrest Gump

Forrest Gump

Forrest Gump

Forrest Gump

Forrest Gump