Já, Olga Hepnarová (2016)

Já, Olga Hepnarová

Český název: Já, Olga Hepnarová
Zahraniční název: Moi, Olga
Rok: 2016
Žánr: drama, historický, psychologický, životopisný
Země: Česko, Polsko, Francie, Slovensko
Délka filmu: 105 minut
Režie: Tomáš Weinreb, Petr Kazda
Hrají: Michalina Olszańska, Marika Šoposká, Martina Eliášová, Klára Melíšková, Petra Nesvačilová, Jan Novotný, Lukáš Bech, Juraj Nvota, Pavel Neškudla, Ondřej Malý, Martin Pechlát, Malwina Turek, Magdaléna Borová, Zuzana Stavná, Martin Finger, Viktor Vrabec, Gabriela Míčová, Marta Mazurek, Roman Zach, Tereza Blažková, Kostas Zerdaloglu a další.

Popis filmu:
Olga Hepnarová v roce 1973 nákladním automobilem usmrtila 8 lidí. Hepnarová svůj čin považovala za akt pomsty. Podle ní jí ubližoval režim i její okolí. O dva roky (1975) byla Hepnarová popravena.

Olga Hepnarová (Michalina Olszańska) je chladnokrevná osobnost, která nenávidí lidi. V dětství zažila tyranii a šikanu. Soustavně utíká z domova, její problémy jsou natolik závažné, že je hospitalizována na psychiatrii. Olga se seznamuje se s lesbickou dívkou Jitkou (Marika Šoposká), která má však partnerku. Olga se s ní přesto vyspí, jenže v zápětí se s sní Jitka rozchází. Olga je v zaměstnání je přeřazena na podřadnou práci, to nese velmi těžce. Přemýšlí o sebevraždě, ale chce po sobě zanechat nesmazatelnou stopu, proto vykonává onen hrůzný čin…

Některé postavy režisér přejmenoval. Jitka (milenka Olgy) se ve skutečnosti jmenovala Alžběta. Spolubydlící Alena (Marta Mazurek) se zase zakládá z dvou reálných osob – Pavlíny a Boženy. Změněno bylo i jméno sestry Hepnarové (Zuzana Stavná) z Evy na Ivetu.

Nefunguje video? Skopírujte odkaz stránky a nahlaste nám to. Děkujeme.

Já, Olga Hepnarová

Já, Olga Hepnarová

Já, Olga Hepnarová

Já, Olga Hepnarová

Já, Olga Hepnarová

Já, Olga Hepnarová