Polednice (2016)

Polednice

Český název: Polednice
Další název: The Noonday Witch
Rok: 2016
Žánr: drama, horor, mysteriózní, psychologický
Země: ČR
Délka filmu: 85 minut
Režie: Jiří Sádek
Hrají: Aňa Geislerová, Karolína Lipowská, Zdeněk Mucha, Daniela Kolářová, Jiří Štrébl, Marie Ludvíková, Halka Třešňáková, Marek Pospíchal, Tomáš Bambušek, Petr Kocourek, Zdeněk Palusga, Petr Klimeš a další.

Popis filmu:

Český film Polednice je moderní podoba klasického hororu, který byl natočen na motivy slavné básně Karla Jaromíra Erbena.

Půvabná zrzka Eliška (Aňa Geislerová) bydlela s dcerkou Anetou ve městě. Donedávna ještě se svým mužem Tomášem, ten ale zemřel. Nyní se nastěhovala do rodné vesnice svého muže. Všichni jí zde vítají. Svým způsosem i bláznivá žena Viktorka (Daniela Kolářová), která v minulosti uškrtila své dítě. Viktorka Elišku upozorňuje, že Anetka je v nebezpečí, vesnicí prý obchází bytost, která zabíjí děti. Viktorka za záhadných oklností umírá a Eliška slyší hlasy. Pološílená Eliška zatlouká oklna, aby se nikdo nestal dovnitř. Podaří se Elišce zachránit sebe i dceru před místním zlem dřív, než ji zcela ovládne stín Polednice a nebo vlastní šílenství?

Film se natáčel v okolí Berouna a Prahy. Film byl sice natočen podle předlohy k slavné básni Karla Jaromíra Erbena, nicméně příběh je zasazený do současnosti.

Nefunguje video? Skopírujte odkaz stránky a nahlaste nám to. Děkujeme.

Polednice

Polednice

Polednice

Polednice

Polednice

Polednice